Вплив якості повітряного фільтра на ефективність роботи двигуна: що потрібно знати

Кожен автовласник намагається зберегти ресурс свого авто якомога довше. Особливо це стосується двигуна, адже його ремонт є найбільш дороговартісним. Крім якісного пального та обережної експлуатації, важливу роль відіграє фільтр повітря. Проте наскільки важливим є цей елемент ми поговоримо далі.

Що таке повітряний фільтр і як він працює?

Повітряний фільтр - це пристрій, що відфільтровує повітря перед подачею у двигун та салон авто. Його головна задача - вловлювати частинки пилу, що знаходяться в повітрі (а їх може бути від 1 до 80 міліграм на 1 метр кубічний повітря), щоб вони не потрапили в двигун та салон і не нашкодили. 

На відміну від стандартних очищувачів, повітряний фільтр для авто працює за іншою схемою. По суті він являє 3D-конструкцію, що не тільки збирає пил на своїй поверхні, а й накопичує його всередині завдяки лабіринчастій структурі. Таке рішення значно підвищує ефективність фільтру, проте має низку недоліків, серед яких перешкоджання потоку повітря з накопиченням пилу, та можливий повний вихід з ладу двигуна в разі розриву мембран та потрапляння пилу в нього.

air-filter1

Вплив якості повітряного фільтра на роботу двигуна

Недарма фільтр є однією із найважливіших комплектуючих у двигуні, адже без нього експлуатація може бути плачевною. Так, потрапляння брудного повітря у двигун загрожує зниженням потужності, прискореним зносом та перегрівом. Крім того, потрапляючи у поршні, мікропилинки створюють мікротріщини, які з часом переростають у серйозні поломки. До того ж, моторна олива розносить цей абразив по всіх системах автомобіля, пришвидшуючи їх знос. Кожна комплектуюча для двигуна відіграє важливу роль у його безперебійній роботі та довговічності, тому варто звертати увагу на їх якість. Навіть якщо ви експлуатуєте авто виключно у міських умовах - все одно варто використовувати фільтри, адже навіть на найчистіших дорогах міститься до 1 міліграму пилу на метр кубічний, а це близько 150 грам бруду на 250 мотогодин роботи!

Як неякісний фільтр може пошкодити двигун

Крім самої наявності, важливо щоб повітряний фільтр був якісним. Ось декілька прикладів, що може трапитись через неякісний фільтр:

  1. Повітря не буде якісно відфільтровуватися, дрібні частинки все одно потраплятимуть у двигун.
  2. Накопичений пил буде перешкоджати постачанню повітря в двигун, тим самим зменшуючи його потужність.
  3. Зібравшись у великій кількості, маса бруду порве внутрішню мембрану фільтру, потрапивши в двигун, тим самим моментально вивівши його з ладу.

Як часто потрібно міняти повітряний фільтр

Рекомендації щодо заміни дає виробник, зазвичай це від 10 до 30 тисяч км пробігу. Проте іноді цей термін може скоротитися, в першу чергу від складних умов експлуатації. Річ в тому, що даючи певну рекомендацію, виробник розраховує на певні умови експлуатації, проте в реальності вони можуть відрізнятися в кілька разів, що пришвидшує знос. Тож важливо слідкувати за роботою двигуна та при першій можливості перевіряти стан повітряного фільтру.

air-filter2

Як вибрати якісний повітряний фільтр?

Для того щоб точно обрати якісну модель, потрібно звернути увагу на наступні параметри: 

А щоб точно впевнитися в якості повітряного фільтру, купуйте його в інтернет-магазині VBAvto. Тут представлені понад 3000 різних моделей фільтрів від 30 брендів, серед яких такі як Bosch, BMW, Chrysler. Крім того, в разі виникнення питань наші досвідчені менеджери допоможуть вам визначитися з вибором.