Підтримуємо автокондиціонер у тонусі. Поради щодо догляду

Автомобільні системи кондиціонування останніми роками присутні навіть у машинах бюджетного сегмента ринку. Але як і кожна механічна, гідравлічна чи електронно керована система потребує ретельного регулярного догляду. Експерти магазину автозапчастин VBavto дають поради власникам авто з кондиціонером щодо його обслуговування та правильного догляду.

Чому важливо правильно обслуговувати автокондиціонер

Як і будь-які інші компоненти автомобіля, кондиціонери потребують регулярного обслуговування, щоб підтримувати їх у стабільному робочому стані. Нехтування плановим техобслуговуванням може призвести до зниження ефективності системи кондиціонування повітря, викликаючи дискомфорт у водія та пасажирів. 

Крім того, погано обслуговувана система кондиціонування повітря також може призвести до проблем зі здоров’ям, оскільки в ній можуть циркулювати бактерії та грибки, які викликають респіраторні хвороби та алергічні реакції. Тому важливо дотримуватися графіка регулярного технічного обслуговування, щоб забезпечити безперебійну роботу системи.

Базові компоненти системи кондиціонування

Важливо розуміти хоча б на базовому рівні архітектуру системи кондиціонування. Основні компоненти:

Компресор відповідає за стиснення холодоагенту, тоді як конденсатор розсіює тепло, поглинене холодоагентом. Випарник охолоджує повітря, що проходить через нього, а розширювальний клапан контролює потік холодоагенту у випарник.

Доглядаємо за автокондиціонером самостійно

Базові операції, які допоможуть автокондиціонеру працювати довго та ефективно нескладні та не займають багато часу. Проте ремонт системи може вилитись у хорошу копійку. Навіть без допомоги спеціалістів кожний водій у змозі виконати найпростіші операції.

Перевірка та заміна повітряного фільтра салону

Одним з найважливіших компонентів системи кондиціонування є салонний фільтр. Він допомагає утримати пил, сміття та інші забруднення з повітря, що потрапляє в салон. З часом фільтр може забиватися, що знижує ефективність системи. Тому важливо регулярно перевіряти фільтр і замінювати його, якщо він забруднений або забитий. Зазвичай салонний фільтр міняють два рази на рік — перед зимою та весною.

Регулярне очищення радіатора

Також важливо регулярно чистити стільники конденсатора та випарника. Радіатори можуть забитися брудом і сміттям, що знизить ефективність роботи кондиціонера. Очищення стільників м’якою щіткою або стисненим повітрям може допомогти покращити ефективність охолодження та збільшити термін служби системи.

Рівень фреону

Важливо регулярно перевіряти рівень холодоагенту, щоб переконатися, що він відповідає рекомендованому рівню. Низький рівень фреону може призвести до поганої продуктивності охолодження та пошкодження компресора.

Перевірка протікання системи

Ще одним важливим аспектом обслуговування кондиціонера є перевірка на наявність протікань. Витік може відбуватися в різних частинах системи, включаючи шланги, компресор або випарник. Втрата фреону знизить ефективність системи та спричинити пошкодження інших компонентів. Тому вкрай важливо регулярно перевіряти наявність протікань і усувати їх якнайшвидше.

Загалом потрібно пам'ятати, що за рік експлуатації система втрачає близько 10-12% фреону, тому її потрібно заправляти хоча б раз на два роки, або за необхідністю.