Оригінальні запчастини та аналоги. Що вибирати

Коли водій виконує ремонт свого автомобіля, першочергово ставиться питання рентабельності. Економія з розумним підходом, дійсно, може зробити ремонтні роботи дешевше. Проте бездумно обирати найдешевші автозапчастини — не найкраща ідея. Фахівці інтернет-магазину VBavto рекомендують раціональні шляхи вибору автозапчастин.

Оригінальні запчастини та аналоги

Які це "оригінальні запчастини"

Коли толкові продавці говорять про оригінальні запчастини, вони мають на увазі тільки ті деталі або вузли, які безпосередньо встановлюються на конвеєрі та постачаються на автозавод. Також в обмеженій кількості такі запчастини можуть поступати до офіційних дилерів.

Маркують такі деталі — Genuine Parts, тобто «справжні, рідні» для того автомобіля, для якого вони були обрані інженерами під час розробки, та логотип автобудівного бренду. У роздрібному продажу ви навряд чи побачите таке пакування, а якщо побачите, скоріш за все це неприкрита підробка. Зараз немає сенсу «діставати» якісні запчастини з заводу та ось чому.

В основній масі Genuine запчастини виробляються тими ж виробниками, запчастини яких ми можемо побачити на ринку післяпродажного обслуговування. Наприклад, на коробці з підшипником маточини General Motors буде логотип саме GM, а не виробника підшипника. Це може бути як INA чи CTR, так і JP Group або Nipparts.

Оригінальні запчастини та аналоги

Ціна запчастин категорії Genuine найвища, але доступ до них обмежено. Переваги деталей цієї категорії очевидні:

Спеціалісти рекомендують встановлювати такі запчастини на нові та гарантійні машини, тому що це рентабельно та не порушує заводської гарантії.

Запчастини категорії OEM

Автозапчастини OEM – це запчастини, які надходять від виробників оригінального обладнання, Original Equipment Manufacturers. Різниця з деталями попередньої категорії лише у тому, що пакують їх без логотипів автовиробників (Ford, Mazda, MB, Toyota, General Motors тощо).

На коробці чи блістері вказано бренд саме виробника автозапчастини та каталоговий (товарний) номер, що також збігається з номером запчастини Genuine. Компоненти OEM мають ті самі переваги, але за ціною можуть бути чи не вдвічі дешевшими. Власне, їх і називають оригінальними запчастинами, і це найкращий вибір при заміні або поточному ремонті.

Що таке запчастини Aftermarket

Їх виробляють за тими ж технологіями, що й оригінали, проте на інших заводах, в інших умовах та за іншими стандартами якості. Зазвичай компанії, які виробляють і продають ці запчастини, не пов’язані з виробниками автомобілів або виробниками оригінального обладнання. Натомість це незалежні компанії, які беруть на себе зобов’язання відповідати усім стандартам ОЕМ.

Оригінальні запчастини та аналоги

Це не обов'язково дешеві або неякісні деталі. Багато компаній, що працюють на ринок післяпродажного обслуговування, впроваджують цікаві інновації, комплектація може бути не гіршою, а якість навіть кращою за оригінал. Проте все залежить від конкретного виробника, його позиції на ринку та рівня довіри до нього.

Як відрізнити оригінальні запчастини від підробки

Найгірше, що може статись з водієм при покупці — отримати підробку. Зазвичай підробляють найвідоміші бренди, але цінову політику при цьому проводять стриману. Підробні запчастини досвідчений спеціаліст визначить як на око, так і на дотик — пакування, розміщення логотипів, метод друку на пакуванні, особливі помітки, голограми, штрих-коди чи QR-коди.

Все це видасть підробку зразу. Щоб уберегти себе від придбання підроблених запчастин, вибирайте лише перевірених продавців та офіційних представників брендів. В нашому магазині перевіряється кожна партія товару, тому покупці мають гарантію, що неякісних чи підроблених запчастин у каталозі бути не може.