У конструкції автомобільного двигуна немає неважливих чи другорядних запчастин. Також не існує дрібниць, якими можна знехтувати під час обслуговування. Проте багато водіїв та недбалих майстрів часом приділяють занадто мало уваги повітряному фільтру. Фахівці магазину автозапчастин VBavto детально пояснюють, навіщо, коли міняти та який повітряний фільтр краще купити.
Чисте повітря для двигуна важливо так само як і для здоров'я людини. Крім того, фільтрувальний елемент має пропускати достатню кількість кисню. Більшість двигунів споживає приблизно 14,7 кг повітря на кілограм палива. В середньому це близько 200 кубометрів повітря на кожних 100 км пробігу.
Якщо пропорції палива та повітря невірні, або повітря забруднене, з двигуном можуть трапитись вкрай неприємні речі:
Все це веде до передчасного капітального ремонту та серйозних грошових витрат. Аби запобігти розвитку такого сценарію, достатньо перевіряти стан повітряного фільтра хоча б раз на 7-10 тисяч км пробігу. Хоча б тому, що механіки іноді фіксують прорив фільтрувального матеріалу, а це означає, що двигун споживає повністю нефільтроване повітря.
Періодичність заміни фільтрувального елемента сильно залежить від умов експлуатації, але експерти радять не тягнути та виконувати заміну раз на 10-15 тисяч км пробігу, а досвідчені водії міняють елемент під час кожної заміни моторної оливи. Ціна повітряного фільтра для автомобілів аж ніяк не сумісна з вартістю капремонту, тому таку просту процедуру не варто ігнорувати.
Найважливіший параметр для повітряного фільтра будь-якої конфігурації — коефіцієнт пропуску пилу. Вважається, що нормальним коефіцієнтом є 1 відсоток, тобто фільтр повинен затримувати решту пилу. Проте фільтри преміум-сегмента здатні зменшити цей показник до 0,5-0,6%. Якщо відсотки перекласти на реальні показники, то у першому випадку на 1 кг повітря у двигун попадає близько 10 г бруду, у другому — п'ять або шість грамів.
Ми розуміємо, що повітря включає якийсь відсоток вологи, в залежності від пори року та умов експлуатації. Тому дуже важливо, аби фільтрувальний матеріал не піддавався деструктивній дії вологи, не деформувався, не розмокав та не втрачав фільтрувальних властивостей. І протилежна ситуація: якщо елемент не зможе витримувати високу температуру двигуна під час роботи, фільтр може загорітись.
Звідси виходить, що важливо, з якого саме матеріалу виконано фільтрувальний елемент. Варіантів не так багато:
Звісно, це далеко не всі параметри, оскільки надважливим моментом є пропускна здатність фільтра по всій площині. Експерти допускають опір чистого повітря на новому елементі у межах 2-2,3 кПа, але цей показник може змінюватись як з часом, так і в залежності від матеріалу самого елементу. Критично високим тиском у впускному колекторі вважається 5 кПа, що відповідає повністю забитому елементу.
Відповідь дуже проста — оригінальний, або аналог від авторитетного виробника. Оригінальні фільтри завжди можна підібрати у каталозі запчастин магазину VBavto як за VIN-кодом, так і за каталожним номером запчастини.
Безсумнівна перевага оригінального фільтра у тому, що його розміри завжди будуть відповідати номінальним. Не потрібно говорити, наскільки це важливо, адже будь-яка несумісність з корпусом фільтра призведе до всмоктування неочищеного повітря.
Кожний водій розуміє, що ані Шевроле, ані Мерседес, ані Кіа, ані будь-який інший автовиробник не займаються випуском повітряних фільтрів. Для конвеєрної збірки їх закуповують у фірм-виробників запчастин. Тому перед тим як купити повітряний фільтр, варто оглянути оригінальний елемент. На ньому обов'язково буде логотип одного з провідних виробників, які входять в рейтинг фільтрів:
Повітряні фільтри Bosch. Забезпечать очищення повітря на понад 99,1%. Виготовлені з мікроволокна, просоченого особливою синтетичною рідиною. Повністю відповідають оригінальним розмірам та покривають потреби майже всього автопарку України.
Повітряні фільтри Filtron зазвичай застосовуються в авто бюджетного сегмента. Проте якість продукції не викликає сумнівів — повністю вогнетривкі, міцні складини, що мають перфорацію для стабілізації.
Фільтри повітря Mann. Компанія пропонує елементи з оптимальною геометрією складок, для запобігання просоченню вологою використовується спеціальна смола. Постачається на конвеєри багатьох європейських автовиробників.
Фільтри Mahle. Особливістю продукції німецького бренду вважають використання поліаміду у касетах. Зазвичай претензій до геометричних розмірів не виникає, мають подовжений строк служби, проте іноді завищена ціна.
Правильний вибір та своєчасна заміна повітряного фільтра є дуже важливими для забезпечення безперебійної роботи автомобіля і підтримки його ефективності.