Зима - справжнє випробування для водіїв. Різкі перепади температур, підвищена вологість, агресивні суміші для обробки доріг, та ще багато іншого… Все це негативно впливає на автомобіль, особливо на амортизатори. Тож сьогодні ми поговоримо про те, як перевірити справність амортизаторів після зимових доріг та що робити у випадку їх несправності.
Ознаки зношення амортизаторів і проблем із підвіскою
Серед всього іншого, головними ознаками, що вказують на зношеність амортизаторів та підвіски, є наступне:
- Погіршення керованості - якщо ви помітили, що автомобіль важко тримається на дорозі та не слухається водія, це може означати про проблеми з підвіскою або амортизаторами. Також слід звернути увагу на розгойдуваність авто. Якщо після ямки або горба, автівка одразу не повертається у вихідне положення, це також може свідчити про проблеми з амортизаторами або підвіскою.
- Відскок при натисканні на передню частину автомобіля - якщо при натисканні на передній капот та вивільненні, автомобіль сильно відскакує та не повертається у стабільне положення, це може означати несправність амортизаторів.
- Нерівномірний знос шин - якщо ви помітили, що деякі шини зношуються частіше за інші, це також може вказувати на поломку амортизаторів.
- Вібрації під час руху - неприродні вібрації, серед усього іншого, можуть бути спричинені несправністю підвіски та амортизаторів, тож обов’язково слід провести діагностику на професійному СТО. В поєднанні з вібраціями також може бути збільшення гальмівного шляху та нетипове скреготіння під час гальмування.
Важливо відзначити, що ці ознаки можуть вказувати одразу на кілька проблем, які іноді можуть і не стосуватися амортизаторів та підвіски, а й рульового управління, дисків чи шин. Проте якщо ви помітили вищезгадані несправності - обов’язково зробіть перевірку амортизуючих механізмів.

Як перевірити задню підвіску
Для того щоб перевірити підвіску, потрібно виконати наступні дії:
- Для безпеки, встановити противідкатні колодки під колеса.
- Оглянути кожен елемент підвіски на предмет механічних пошкоджень.
- Пересуваємо сайлентблоки важелів у поперечному та повздовжньому напрямках з опорою на підрамник. Якщо з’явився люфт, нетиповий звук, а також тріщини та відшарування гуми - це вказує на потребу заміни важелів.
- Обертаємо колеса, відстежуючи сторонні звуки та вібрації пружини.
- Піднімаємо та розхитуємо передні і задні колеса в напрямках на “3” і “9” годин. Якщо під час цього процесу з’явилися нетипові звуки - тоді однозначно слід провести ремонт.
- За допомогою домкрата піднімаємо машину та встановлюємо триногу під корпус опори. Плоский кінець монтування вставляємо між цапфою та важелем, щоб шляхом тиску на рукоятку перевірити люфт кульової опори. Якщо він завеликий - тоді це ознака несправності авто.
- Опускаємо машину на землю, повністю вивертаємо колесо вліво, і починаємо рух. Далі вивертаємо колесо вправо, і проводимо ту ж процедуру. Якщо під час цього процесу виник неприємний хрускіт - підвіска підлягає ремонту.
Важливо зазначити, що цей процес описано для передньопривідних автомобілів. Якщо у вас автівка із заднім приводом - тоді обстеження пройде набагато швидше.
Як самостійно перевірити амортизатори
Для самостійної перевірки амортизаторів, виконайте наступні дії:
- Проведіть поверхневий огляд амортизаторів на наявність зовнішніх пошкоджень та протікань рідини. Щодо останнього, важливо зауважити, що нині поширені газові амортизатори, в яких гідравлічну функцію виконують спеціальні суміші газів. Тож у випадку їх пробою протікань не буде помітно.
- Зверніть увагу на те, чи не має автомобіль просідань. Якщо ж одна з його сторін “просіла”, це може свідчити про втрату амортизаторами своїх властивостей.
- Спробуйте “розкачати” своє авто та надавити на його капот. Якщо одразу після завершення маніпуляції, автівка повертається у вихідне положення, тоді з амортизаторами все в порядку. Якщо ж ні - слід провести більш ретельну їх діагностику.

Як продовжити термін служби підвіски та амортизатора після зими
Щоб уникнути передчасного зношення підвіски та амортизаторів, дотримуйтеся наступних рекомендацій:
- Регулярно перевіряйте та підтримуйте оптимальний тиск у шинах.
- Уникайте різких маневрів та агресивного водіння на поганих дорогах.
- Використовуйте якісне мастило для рухомих частин підвіски.
- Своєчасно міняйте амортизатори та проводьте профілактичні огляди.
Дотримання цих простих правил дозволить зберегти підвіску та амортизатори в хорошому стані та забезпечити комфортне керування автомобілем навіть після складних зимових умов.
Висновок
Перевірка амортизаторів та підвіски після зими є вкрай важливою, адже цей період - справжнє випробування для авто. Дотримання простих, вищезгаданих правил допоможе вам уникнути проблем з авто в майбутньому.
А якщо у вас все ж виникла потреба у заміні амортизаторів або ремонті підвіски, тоді в нагоді стане інтернет-магазин VB AVTO. В нас представлено понад 2800 найменувань амортизаторів від 30 виробників, серед яких BMW, Boge, Chrysler, Citroen, та інші. Також, якщо у вас виникнуть питання, наші досвідчені менеджери допоможуть вам визначитись з вибором.