Як боротись з неприємним запахом у салоні

Сторонній запах у салоні автомобіля зазвичай викликає роздратування. До того ж це може бути свідченням тих чи інших несправностей. Найпоширеніші поломки, що пов'язані з появою неприємного запаху — перегрів гальмівних колодок, характерний запах горілого диска зчеплення, потрапляння в салон вихлопних газів або випаровування пального. 

Але є й такі причини, які напряму пов'язані з системою рециркуляції повітря, кліматичною системою та станом окремих елементів. Саме на такі випадки сьогодні звертають увагу фахівці магазину запчастин VBavto — як позбутися неприємного затхлого запаху в салоні.

Як боротись з неприємним запахом у салоні

Джерела неприємного запаху в системі кондиціонування

Автомобільна система кондиціонування охолоджує повітря в салоні автомобіля за допомогою складного чотирифазного циклу. Холодоагент проходить через кілька компонентів, змінюючи тиск від високого до низького і стан від рідини до газу. 

Як газ низького тиску, фреон поглинає і виводить тепло та вологу з пасажирського салону, охолоджуючи повітря. Волога, яку він видаляє, — це вода, яку зазвичай видно під днищем автомобіля, коли кондиціонер працює в нормальному режимі.

Але у цьому ланцюгу може з'явитись непередбачувана проблема, яка зазвичай є джерелом запаху. Тому доведеться розібратись у характері запахів, аби вияснити причину їх появи.

1. Затхле, задушне повітря

Найпоширеніша проблема з запахом у салоні. виникає через накопичення пилу та бактерій у повітропроводі кондиціонера, спричинене брудним салонним фільтром. Це основна причина неприємного запаху з кондиціонера. 

Заміна салонного фільтру — це швидка і доступна процедура, яку може виконати будь-який водій, або майстер у ході техобслуговування. Фільтр салону зазвичай потрібно міняти два рази на рік, проте частота заміни залежить від умов експлуатації.

2. Запах плісняви чи цвілі

Ці запахи зазвичай виникають через накопичення бруду, пилу та сміття у повітрозабірнику під капотом, у місцях, де затримується вода та волога, на випарнику кондиціонера та в корпусі випарника. Всі види шкідливих речовин (мікроорганізми, пліснява, цвіль) можуть розмножуватися у вологому теплому середовищі.

Звісно, можна промити корпус випарника кондиціонера через повітрозабірник автомобіля побутовим дезінфікуючим засобом і очистити повітроводи антибактеріальним спреєм, але краще довірити це питання спеціалістам. Вони використовують професійні бактеріостати та біоактивні речовини для знищення спор та інших подразників, які спричиняють неприємний запах з системи кондиціонування.

Якщо під час роботи кондиціонера зовсім не видно прозорої води, що капає з-під середини автомобіля, це означає, що дренажний отвір у корпусі випарника кондиціонера забитий листям, хвоєю, сміттям або брудом. У деяких автомобілях є невеликий гумовий шланг, розташований в районі захисту піддона двигуна.

3. Хімічний різкий запах

Хімічний запах, який часто змішується із запахом плісняви, зазвичай вказує на те, що витік фреону відбувається з самого випарника кондиціонера. Якщо працює вентилятор, але з вентиляційних отворів майже не виходить повітря, це означає, що ребра випарника забруднено, потік повітря з вентиляційних отворів обмежений.

Оскільки випарник зазвичай знаходиться під передньою панеллю, дістатись до нього дуже непросто. Для цього часто потрібно розбирати половину салону, хоча бувають винятки.

4. Різкий солодкуватий запах

Зазвичай цей запах супроводжується появою слизької липкої плівки на внутрішній поверхні скла. Це явні ознаки того, що витікає охолоджувальна рідина, вона потрапляє на гарячі агрегати, патрубки та інші запчастини, випаровується та конденсується в салоні автомобіля. У цьому випадку необхідно шукати місце витоку антифризу та ліквідовувати несправність якомога швидше.

Загалом експерти магазину автозапчастин VBavto не радять використовувати агресивні хімічні речовини для чищення повітропроводів. Натомість варто користуватись спеціальними засобами або за перших ознак неприємного запаху звертатись по допомогу до спеціалістів.