Одним із найважливіших елементів авто, що прямо впливає на безпеку водія і пасажирів, є гальмівна система, в тому числі гальмівні диски. Тож кожен водій повинен знати, які бувають різновиди гальмівних дисків та як за ними доглядати, щоб вони не підвели у критичний момент. Далі ми поговоримо про те, які бувають різновиди гальмівних колодок та як їх потрібно обслуговувати.
Різновиди гальмівних дисків
Типи гальмівних дисків за матеріалом: металеві, органічні, керамічні
В залежності від матеріалу виготовлення, гальмівні диски поділяють на 3 основні типи.
- Перший - металеві, виготовлені із різних металів та сплавів. Серед найпоширеніших - сталь, залізо, мідь, титан. Перевагою металевих дисків є їх чудова тепловіддача та невелика вартість. Недоліками є високий рівень шуму та швидкий знос.
- Наступні - органічні, виготовляють із карбону, скловолокна, гуми та інших композитів. В США даний тип дисків користується найбільшим попитом. Серед їх переваг - простота, низький рівень шуму та дешевизна. Серед недоліків - малий термін служби та непереносимість високих температур.
- І останній тип - кераміка. Такі диски виготовленої зі спеціальної композитної кераміки. До їх переваг відносять тиху роботу та високу надійність. Єдиним недоліком є вартість, через що керамічні гальмівні диски може дозволити собі не кожен.
Розміри та конструкція гальмівних дисків
Щоб вибрати підходящий розмір та діаметр виробу, зверніться до сервісної книжки автомобіля. Якщо ж такої можливості немає - скористайтеся пошуком в інтернеті за VIN-кодом. В ідеалі диски мають збігатися з колодками по мірі зносостійкості, якості і бренду. В іншому випадку це призведе до швидкого виходу з ладу всієї гальмівної системи.
Щодо типу конструкції, то виділяють 4 різновиди:
- Вентильовані і не вентильовані - найпоширеніші види дисків, що встановлюють на автотехніку. Різниця між вентильованими і не вентильованими моделями полягає у наявності повітряного зазору, що покращує теплообмін. Недоліком такого рішення є потенційне потрапляння бруду, що може погіршити якість гальмування. Як правило, не вентильовані диски встановлюють на задню вісь, а вентильовані на передню.
- Перфоровані - мають отвори по периметру конструкції. Таке рішення дозволяє розривати водяну плівку, тим самим покращуючи якість гальмування.
- З насічками - мають схожу будову та функціонал з перфорованими моделями, але замість отворів роблять проточку гальмівних дисків, яка показує себе краще з точки зору експлуатації.
Важливо також врахувати, що моделі з насічками та перфорацією більш вибагливі в плані догляду, але дають кращі результати гальмування в складних умовах експлуатації.
Поради з вибору гальмівних дисків
Ось декілька порад яких вам слід дотримуватися при виборі гальмівних дисків:
- Врахуйте тип їзди: якщо ви спокійний водій і в основному пересуваєтесь по місту, вам вистачить звичайного комплекту з невентильованих і вентильованих металевих дисків, оскільки вони дешеві, прості в експлуатації та мають значний ресурс (від 30 до 100 тисяч км пробігу, чого вистачить на кілька років експлуатації). Якщо ж ви полюбляєте швидкість - однозначно обирайте керамічні диски, адже вони вони гарантують краще зчеплення та вищу безпеку.
- Наступний показник - це бюджет. Адже купівля нового комплекту гальмівних дисків - задоволення не з дешевих, проте й економити на безпеці не варто. Врахуйте ваше фінансове становище та тип їзди, перш ніж зробити вибір.
- І останнє, на що варто звернути увагу - це виробник. Краще обрати перевіреного виробника та постачальника, які турбуються за свою репутацію, та переплатити, ніж потім мати неприємні наслідки.
А знайти якісні гальмівні диски онлайн та за вигідними цінами можна у нашому магазині VB AVTO. Тут представлені 900 моделей від різних виробників. Крім того, ми є офіційним партнером найбільшого виробника запчастин у світі - Bosch. Крім гальмівних дисків, ви зможете знайти й інші комплектуючі, необхідні для ремонту та комфортного обслуговування вашого авто. Також, для постійних клієнтів та оптових покупців ми маємо різноманітні програми лояльності.